Dbajmy o włosy

Data publikacji: 18-10-2011, 08:10
Aktualności, Zdrowie

gdyNudno.pl - dbajmy o włosyMasz blond włosy a zawsze marzyłaś o kruczo- czarnych? A może Twoje włosy są proste a chciałabyś mieć bujne loki? Pewnie już interweniowałaś w tej sprawie u fryzjera. Jednak takie zabiegi mocno osłabiają i wysuszają włosy. Mama kilka propozycji jak domowymi sposobami sprawić by odzyskały blask i świeżość.

W tym celu przygotuj dwa jajka. Białko należy ubić na sztywną pianę, a następnie połączyć z żółtkiem. Rozprowadzić masę na wilgotnych włosach. Na koniec głowę owiń folią i ręcznikiem. Maseczkę trzeba spłukać po 20 – 30 minutach. Tak wykonaną odżywkę najlepiej stosować raz w tygodniu.

Kolejną propozycją jest kompres z oleju i cytryny. Łyżkę ciepłego oleju rycynowego wymieszaj z sokiem z cytryny. Taką mieszankę wmasuj w skórę głowy, a włosy przeczesz grzebieniem, by dobrze rozprowadzić na nich mieszankę. Następnie załóż na głowę czepek foliowy i owiń głowę ręcznikiem zamoczonym w gorącej wodzie. Gdy ręcznik ostygnie, zamocz go ponownie. Po 20-30 minutach dokładnie umyj włosy.

Do przygotowania następnej odżywki potrzeba dwóch dużych łyżek naturalnego miodu pszczelego, trzech dużych łyżek oliwy z oliwek. Całość wymieszaj w szklanej miseczce. Odżywkę nałóż na włosy i delikatnie wcieraj. Następnie owiń ręcznikiem i trzymaj przez około 15-20 minut. Po upłynięciu czasu zmyj ją szamponem.

Bardzo ważny jest również sposób mycia włosów. Podczas tej czynności można wykonać krótki masaż, który poprawi krążenie skóry głowy, dzięki czemu w naturalny sposób odżywimy włosy.

fot. joeszilagyi