Szlakiem Zabytków Techniki

Data publikacji: 20-09-2011, 09:33
Aktualności, Imprezy otwarte, Na weekend, Większą grupą

Szlakiem Zabytków TechnikiWszystkich zmotoryzowanych mieszkańców województwa śląskiego (i nie tylko) zachęcamy do wycieczki Szlakiem Zabytków Techniki. Szlak ten pozwala na zwiedzenie najciekawszych obiektów regionu, wyróżniających się na tle innych swoją bogatą historią czy walorami artchitektonicznymi. Biegnąc przez najważniejsze miasta województwa (m.in. Katowice, Częstochowę, Chorzów, Gliwice, Rybnik, Tarnowskie Góry), łączy ze sobą aż 36 punktów. Ogromnym powodem do dumy jest fakt, że Szlak od 2010 roku należy do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

Od 2010 roku organizowana jest także Industriada – coroczne święto Szlaku. Nie dość, że przyciąga ono na Śląsk tysiące turystów, to w dodatku pozwala na zupełnie nowe spojrzenie na obszar. Region nie walczy z wizeruniem miejsca ściśle związanego z przemysłem – wręcz przeciwnie – ukazuje to jako swoją niepowtarzalną zaletę.

Pamiętajmy, że Szlak stanowi nie tylko ciekawostkę dla wszystkich pragnących poznać historię i kulturę Śląska, ale jest także jednym z największych przedsięwzięć czynnie promujących swoje województwo. Dokładne informacje o liście zabytków oraz bieżących wydarzeniach znajdziemy na oficjalnej stronie Szlaku Zabytków Techniki.

fot. Merlin