Dbajmy o dłonie

Data publikacji: 30-09-2011, 13:31
Zdrowie

Dbajmy o dłonieDłonie są naszą wizytówką. Mogą zdradzić rodzaj wykonywanej pracy a nawet wiek. Stanowią istny raj dla bakterii, które później wraz z pokarmem dostają się do naszego organizmu, wywołując szereg chorób.

Bardzo ważna jest zatem ich odpowiednia pielęgnacja, której podstawą jest oczywiście dokładne mycie rąk. Zawsze używajmy mydła i rozprowadzajmy go tak długo aż pojawi się piana. Nie zapominajmy o części grzbietowej dłoni i przestrzeniach między palcami, ponieważ najwięcej bakterii gromadzi się właśnie tam. Ważne jest również by starannie osuszyć ręce, najlepiej papierowym ręcznikiem.

Codzienny kontakt z detergentami oraz chlorowaną wodą, nienajlepiej wpływa na skórę a także wygląd dłoni. Stosując regularnie kremy nawilżające pozbędziemy się szorstkiej, spierzchniętej skorupy, która haczy rajstopy.

Raz w tygodniu warto zaaplikować sobie odżywczą maseczkę na dłonie. Można ją przygotować samemu. Wystarczy do miodu dolać sok ze świeżo wyciśniętej cytryny. Tak przygotowany okład nakładamy na dłonie i zawijamy zwilżonym, ciepłym ręcznikiem. Po 10 minutach zdejmujemy maseczkę a jej pozostałości spłukujemy letnią wodą.

Bardzo ważne jest również noszenie rękawiczek w okresie mrozów. Unikniemy w ten sposób pękania skóry. No i nie zapominajmy, że dłonie to również paznokcie. Zaniedbane potrafią kompletnie zniszczyć obraz nawet najlepiej odżywionej i nawilżonej skóry dłoni.

fot. invertednailsystems