Odprężająca kąpiel

Data publikacji: 16-09-2011, 15:16
Aktualności, Na randkę, Na weekend, Zdrowie

Odprężająca kąpielPo kilku godzinach pracy każdy z nas marzy jedynie o odrobinie relaksu. Dla jednych będzie to książka przy kominku, dla innych kanapa z pilotem w ręku a jeszcze inni założą buty do joggingu i pójdą pobiegać. Świetnym sposobem jest również odprężąjąca kąpiel, która może stać się zmysłowym rytuałem.

Stwórzmy w łazience nastrój. Swiatło nie może być zbyt ostre. Bardzo dobrze sprawdzają się świeczki, najlepiej zapachowe, ustawione wokół wanny. Mile widziany jest również kubek gorącej czekolady, który poprawi nasze samopoczucie. Niezbyt głośna muzyka poważna bądź harmonijna muzyka relaksacyjna przeniesie nas w inny świat i pozwoli zapomnieć o wszystkich przyziemnych troskach i dręczących zmartwieniach.

Napełnijmy wannę gorącą wodą. Możemy również wzorem Kleopatry dolać mleka, które jest bogate w proteiny, witaminy z grupy B, wapń oraz wiele innych cennych pierwiastków. Po takiej mlecznej kąpieli nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona i odżywiona a ciało rozluźnione. Podczas tych 20 minut, które poświęcimy tylko i wyłącznie sobie rozkoszujmy się przyjemnością. Pobudzi ona wszystkie nasze zmysły gwarantując niezapomniane doznania i spokojny sen. Rano obudzimy się wypoczeci i pełni zapału, by rozpocząć kolejny piękny dzień.

Osoby cierpiące na choroby serca i mające jakiekolwiek problemy naczyniowe nie powinny kąpać się w wodzie, której temperatura przekracza 38 stopni Celsjusza.

fot. ilovebutter