Przedświąteczny weekend

Data publikacji: 16-12-2011, 10:26
Aktualności, Koncerty, Na randkę, Na weekend, Przedstawienia, Tanecznie, Większą grupą

Przedświąteczny weekendJuż w najbliższy piątek 16 grudnia Centrum Promocji Młodych oraz Muzeum Częstochowskie zapraszają na pokaz filmu „...się przyjęło”. Projekcja dokumentu Adama Bednarskiego o początkach lokalnej sceny hip-hopowej zainauguruje jednocześnie cykl „Nakręcone Miasto. Częstochowskie Filmy Niezależne”. Filmowe spotkania w Willi Generała będą miały na celu przedstawienie najciekawszych obrazów niezależnych twórców Centrum Promocji Młodych. Start o godzinie 18, wstęp wolny. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdziemy na oficjalnej stronie Muzeum.

Tego samego dnia Chorzowskie Centrum Kultury oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach zapraszają na pokaz filmów w ramach obchodów Dnia Wolności. Już o godzinie 9 rano zobaczymy „Przesłuchanie”. O 12 rozpocznie się projekcja obrazu „300 mil do nieba”, a imprezę zakończy obraz „Śmierć jak kromka chleba”. Seansom towarzyszyć będą prelekcje. Informacje o biletach znajdziemy na oficjalnej stronie CCK.

W piątek w Fundacji Elektrowni Rybnik odbędzie się Świąteczne LaRmo, czyli wieczór z lokalnymi kabaretami oraz krakowską grupą Ad Hoc. Podczas imprezy na publiczność czekają wiele świątecznych niespodzianek, w tym liczne smakołyki. Początek o godzinie 19. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sekretariacie Klubu Energetyka.

Na kolejną grudniową imprezę zaprasza Pszczyńskie Centrum Kultury. O godz 18 w sali widowiskowej rozpocznie się Koncert Zimowo-Świąteczny. Na scenie zobaczymy wychowanków Ogniska Muzycznego, które jednocześnie jest organizatorem wydarzenia. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na pomoc dla Hospicjum Ojca Pio. Więcej informacji o imprezie znajdziemy na oficjalnej stronie PCK.

W sobotę 17 grudnia w sosnowieckim Miejskim Domu Kultury Kazimierz rozpoczną się dwudniowe warsztaty muzyki gospel, podczas których uczestnicy będą brać udział w zajęciach od rana do wieczora. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć jak radzą sobie wokaliści zarówno na otwartej próbie generalnej w sobotę o 19, jak i na niedzielnym koncercie finałowym o godzinie 18. Organizatorem imprezy jest Śląskie Stowarzyszenie Gospel i Gospel Sound. Szczegółowy program imprezy znajdziemy na oficjalnej stronie MDK Kazimierz.

Gliwickie Muzeum Willa Caro zaprasza w sobotę o 15 na wernisaż wystawy „Duch Afryki”. Ekspozycję stanowić będą drewniane maski ze zbiorów Sebastiana Kałamańskiego oraz Ireny Turkowskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie się wykład Lucjana Buchalika, który przybliży nam kulturę egzotycznego kontynentu. Więcej informacji o spotkaniu znajdziemy na oficjalnej stronie Muzeum.

W sobotę w częstochowskim klubie Zero wystąpi jedna z najsłynniejszych polskich grup rockowych – zespół Hey. Formacja znana jest przede wszystkim z ciągłych muzycznych przemian, występów na najważniejszych festiwalach w Polsce oraz charyzmatycznego głosu wokalistki Kasi Nosowskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Szczegółowe informacje o imprezie znajdziemy na oficjalnej stronie klubu.

W niedzielę 18 grudnia w bytomskim Music Republic Museum odbędzie się kolejna impreza w ramach co miesięcznych spotkań „Tylko nie Bytom!”, podczas których prezentują się młode zespoły alternatywne. Podczas niedzielnego koncertu wystąpią wrocławski Dead Snow Monster oraz Low Cut z Ostrzeszowa. Start o godzinie 19. Informacje o biletach znajdziemy na oficjalnej stronie Bytomskiego Centrum Kultury.

fot. Pepart